Shporta ime0

0.00
Në shportë janë 0 item(s) artikuj
Subtotal: 0.00
-33%
Në stok

Propolis i lëngshëm për inflamacione, plagë, ftohje, myk dhe për sistem imunitar

8.00

Pikat kryesore të produktit

Propolisi ka aktivitet efektiv kundër baktereve, viruseve dhe kërpudhave. Mund të ketë gjithashtu efekte anti-inflamatore dhe mund të ndihmojë në shërimin e lëkurës.

Blej tani
Kategoria:

Përshkrim

Ekstrakt i lëngshëm propolisi.

Propolisi është një material si rrëshirë i bërë nga bletët, të cilat e mbledhin sythat e pemëve dhe luleve. Propolisi është shumë rrallë i disponueshëm në formën e tij të pastër. Zakonisht merret nga kosheret e bletëve dhe përmban produkte bletësh. Bletët e përdorin propolis për të ndërtuar kosheret e tyre.
Propolisi përdoret për diabetin, për ftohjet, për inflamacioniet dhe për plagët brenda gojës (mukozit oral). Përdoret gjithashtu për djegie, plagë të karkasave, për herpesin gjenital dhe për gjendje të tjera.

Propolisi ka aktivitet efektiv kundër baktereve, viruseve dhe kërpudhave. Mund të ketë gjithashtu efekte anti-inflamatore dhe mund të ndihmojë në shërimin e lëkurës.

Vetitë Shëruese:

1. Kundër plagëve në fyt dhe në gojë.

2. I dobishëm për mishërat e dhëmbëve.

3. Përdoret për pezmatime.

4. Kundër mykut të gojës.

5.Rekomandohet për plagë që mbyllen me vështirësi.

6. Kundër acarimit të bajameve.

7. Kundër ulcerës dhe gastritit të stomakut.

8. Kundër kolitit.

9. Kundër mykut në përgjithesi.

Përdorimi: Tre herë në ditë mëngjes, drekë dhe darkë pas buke nga 3 pika, pra 9 pika në ditë në një filxhan me qumësht, ujë ose caj sipas dëshireës.

Fëmijet mbi 10 vjec, dy herë në ditë mëngjes dhe darkë pas buke nga 2 pika, pra 6 pika në ditë, në një filxhan me qumësht, ujë ose caj sipas dëshirës.

Sasia: 50ml

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Propolis i lëngshëm për inflamacione, plagë, ftohje, myk dhe për sistem imunitar”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

x